AROMATERAPIA XXI WIEKU

Zwana nowoczesną formą aromaterapii, na miarę XXI wieku – waporyzacja. Ułatwia inhalacje, zwiększa ich efektywność i sprawia, że są one możliwe do wykonania z praktycznie każdej rośliny i w każdym miejscu. 

ZACZNIJMY OD AROMATERAPII

Jej historia sięga tysięcy lat wstecz. Pierwsza forma aromaterapii polegała na tym, że człowiek wrzucał konkretne drewno do ogniska i czuł jego charakterystyczny zapach. Wiązał z tym zapachem konkretne emocje – ukojenie lub pobudzenie. 

Przechodząc przez kolejne wieki i kultury, dziś aromaterapia opiera się na wykorzystaniu olejków eterycznych z roślin, których przeprowadza się inhalacje, czyli wprowadzanie produktu do organizmu za pomocą pary wodnej.  

WAPORYZACJA 

Cel waporyzacji jest ten sam co aromaterapii- wykorzystanie dobroczynnych substancji roślinnych za pomocą układu oddechowego. Jednak nowoczesną aromaterapię przeprowadza się wykorzystując specjalne urządzenie – waporyzator. Dodatkowo zamiast olejków eterycznych używa się różnych ziół, również suszu konopnego.  

WAPORYZACJA SUSZU KONOPNEGO

Podczas waporyzacji dochodzi do odparowania substancji aktywnych z suszu konopnego. Dzięki temu procesowi wszelkie pozytywne, naturalne związki są uwalniane w jak najczystszej formie i za pomocą pary dostają się do krwiobiegu wraz z tlenem, zapewniając szybsze działanie. 

TEMPERATURA WAPORYZACJI

W przypadku każdej rośliny jak również w przypadku suszu konopnego, wszystko zależy od temperatury podgrzewania. 

  • 160 ℃ to idealna temperatura dla osób chcących uzyskać efekt odprężenia i zwiększonej koncentracji. Osiągnięcie tej temperatury podgrzania zapewni FENIX MINI WAPORYZATOR DO SUSZU ZIÓŁ KONCENTRATÓW.
  • 180 ℃ to punkt przełomowy, w którym terpeny i kannabinoidy zaczynają działać silniej powodując poprawę nastroju, zwiększając produktywność i koncentrację. Do osiągnięcia takiej temperatury polecamy WAPORYZATOR PAX 3 dostępny w 4 kolorach. 
  • 185 ℃ ta niewielka różnica w porównaniu do poprzedniej temperatury może zmienić wiele. W tym momencie organizm zacznie się wyciszać, aż wreszcie zaśnie. Do wysokich temperatur najlepiej kupić cały zestaw WAPORYZATOR PAX 3 COMPLETE.

Co ważne sprzedawane w sklepie samanatura.eu waporyzatory nie mają możliwości wzrostu temperatury do 230℃, więc nie ma ryzyka, że kannabinoidy ulegają procesowi spalenia i susz pójdzie na marne. 

ZALETY WAPORYZACJI

  1. W porównaniu do procesu palenia, podczas waporyzacji nie uwalniają się toksyny, tlenek węgla, ani inne substancje smoliste. Nie niszczymy też substancji odżywczych zawartych w roślinie. 
  2. Potrzeba mniej suszu roślinnego do waporyzacji, aby uzyskać ten sam efekt co podczas palenia. W efekcie waporyzacja jest bardziej ekonomiczna. 
  3. Waporyzacji można dokonywać wszędzie. Wystarczy mieć tylko naładowany waporyzator przenośny, a wszystkie w naszym sklepie takie są. 

Postaw na zdrowszą, efektywniejszą i również wygodniejszą formę korzystania z dobrodziejstw odżywczych roślin, a szczególnie konopi.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *